info@terdef.org      
       

RAMAZAN BAYRAMI

Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyoruz. TERDEF Yönetim Kurulu Adına Başkan Rıdvan BUDAK

auction slider


MERCAN BELEDİYE BAŞKANI SN. BAYRAM BİLİCİ' NİN ZİYARETİ

10 -12 Kasım arasında Tercan' da gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projelerimizin çalışması aşamasında bizleri yalnız bırakmayan Mercan Belediye Başkanı Sn. Bayram BİLİCİ' ye TERDEF Yönetimi olarak makamında teşekkür ziyaretinde bu..

auction slider


YEŞİL TERCAN PROJESİ

TERDEF Yönetimi olarak 2018 Nisanında Tercan' da dikimini gerçekleştirmeyi düşündüğü 1000 ağaç için çalışmalar gerçekleştirdi.

auction slider


TERCAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU PROJESİ

TERDEF projelerinin arasında yer alan Tercan' a yapılacak 150 - 200 yataklı kız öğrenci yurdu için 10 - 12 Kasım arasında Tercan' a yaptığımız ziyarette Tercan Belediye Başkanımız Sn. Mehmet YILMAZ ile yer belirleme çalışması yaptık.

auction slider


ERZİNCAN KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞI ZİYARETİMİZDEN

TERDEF - KIZILAY işbirliği ile gerçekleştirilen Tercan' da 1000 ihtiyaç sahibi öğrencimizin giydirilmesinde çok değerli katkılarını sunan Kızılay Erzincan Şb. Başkanı Sn. Halim Ferit BAYAT' ın ve Kızılay şubemizin ziyaretinden. Aynı zamanda Bu pr..

auction slider


TERCAN' DA 1000 ÖĞRENCİMİZ GİYDİRİLDİ...

TERDEF - KIZILAY - TERCAN BELEDİYESİ işbirliği ile kış gelmeden ihtiyaç sahibi 1000 öğrencimizin giydirilmesine yönelik yaptığımız çalışma değerli katılımcılar ile gerçekleştirilmiştir.

auction slider


YEŞİL TERCAN PROJEMİZ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ ZİYARET.

Yeşil Tercan Projemiz kapsamında fidan temini için ilk görüşmemizi Hemşehrimiz Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul Şube Müdürü Sn. Abbas ŞAHİN' i ziyaret ederek gerçekleştirdik. Alan çalışması için 10-12 Kasım tarihleri arasında Tercan dayız.

auction slider


TERDEF GRUP YÖNETİMİ OLARAK YEREL YÖNETİCİ HEMŞEHRİLERİMİZİN ZİYARETLERİ

TERDEF (Tercan Dernekler Federasyonu ) yönetimi olarak yerel yönetimlerde görev yapan değerli hemşehrilerimizi ziyareti hız kesmeden devam ediyor.Tercan ilçemiz için gerçekleştirmeyi düşündüğümüz yeşil Tercan ve Öğrenci Yurdu projelerimizi paylaşıyor..

auction slider


TERDEF GRUP YÖNETİMİ OLARAK YEREL YÖNETİCİ HEMŞEHRİLERİMİZİN ZİYARETLERİ

TERDEF (Tercan Dernekler Federasyonu ) yönetimi olarak yerel yönetimlerde görev yapan değerli hemşehrilerimizi ziyaret ederek Tercan ilçemiz için gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projelerden bahsedip çok değerli desteklerini talep ettik. Bununla il..

auction slider


TERDEF

Erzincan Tercan Dernekler Federasyonu Polat otelde geniş katılımlı bir yemek verdi.

auction slider

javascript

HAKKIMIZDA

Tercan Federasyonu (TER-DEF)’ in Oluşumu, Amaç ve Hedefleri


Amaç ve Hedefleri

TER-DEF, insan hakları, laik, demokratik Cumhuriyet değerleri, Atatürk ilke ve inkılaplarını esas olan bir çerçevede aşağıda kısaca belirtilen amaçlar doğrultusunda kendini tanımlar;

Tercan dernekleri arasında bilgi birikiminin paylaşılması ve artırılması,
Derneklerin temel ve fonksiyonel ihtiyaçlarının giderilmesi, aralarındaki iletişimin güçlendirilmesi , üyelerin eğitim imkanlarının iyeleştirilmesi ve Tercanlıların bütün yönleriyle tanıtımının sağlanması.
Sosyo-kültürel ve ekonomik değerlerin geliştirilmesi,öne çıkarılması ve Tercan imajını daha belirgin ve tanınabilir kılınması,
Tercanlılar arasındaki kaynaşmanın yurtiçi ve uluslararası alanda geliştirilmesi,
Bölgenin tanıtımı kapsamında yerel ve merkezi yönetim ile işbirliğinin güçlenmesinin koordine edilmesi ve bu alanda merkez ilçe ,belde ve köylerde festival şenlik organizasyonların tertiplenmesi.
Tercan‘nın sahip olduğu çok değerli tarihi eserleri ve doğal zenginliklerinin daha etkin tanıtımının sağlanması,
Yurt içinde ve yurt dışında çok değerli tarihi eserleri ve doğal zenginliklerinin sunulması,
Teşvik ve burslarla desteklenmiş Tercanlı öğrencilerin yüksek eğitim sonrası birikimlerinin Tercan ilçemiz ve ülkemiz için değerlendirilmesi için proje ve benzeri aktivitelerin geliştirilmesinin sağlanması,bu anlamda diğer il ve ilçelerin federasyonları ile müşterek çalışmaların yapılması
Bu amaçların gerçekleştirilmesinde, hiç şüphesiz olmazsa olmaz olan ekonomik gücün oluşturulması ve istikrarlı bir yapıya kavuşması gayesi ile, menkul ve gayrimenkul satın alınması, imal edilmesi, kiraya verilmesi ve satılmasının sağlanması için gerekli ekonomik faaliyet ve aktivitelerde bulunulması .

Misyonu

Mevcut ve oluşacak Tercan derneklerinin ve/veya sivil oluşumların bir çatı organizasyonu olan TER-DEF ’te bir araya gelerek, sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel alanlardaki güç ve potansiyellerini bir yere kanalize ederek, sinerjilerini birleştirmek ve bu sayede TER-DEF ’in tüzüğünde de belirtildiği üzere amaç ve hedeflerine daha verimli ve daha hızlı varmak, Tercan ilçe belde ve köylerinin kalkınmasında, tanınmasında ve imajını artırmasında kalıcı sonuçlar elde etmektir.

Vizyonu

Sahip olduğu stratejik ve tarihi işlevsel konumunu ön plana çıkararak, Tercan ilçe, belde ve köylerinin tüm potansiyellerinin mobilize edilerek, bölgenin kalkınmasına, imajının pozitif ve kalıcı hale getirilmesine, mevcut dağınık güçlerinin de birleştirilmesi ile bağrından çıkardığı ve yetiştirdiği çok değerli Tercanlı şahıs ve şahsiyetlerin birikim ve tecrübelerin den faydalanılması, geri kalmışlığın başta sebebi olan Eğitimsizliğin , burs ve benzeri teşvik programları ile mobilize edilmesine ve bu manada Tercan merkez , belde ve köylere hizmet sunmak , o bölgenin kalkınmasına fayda sağlamaktır. Ayrıca , eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine katkı vererek, Tercan ve Tercan dışında oluşan bilgi potansiyelinin Tercan’a geri dönüşümünün sağlanması çabasıyla etkin ve efektif faaliyetlerde bulunmak ve bu gücü mobilize yaparak daha pozitif ve çekici bir Tercan imajının yurtiçi ve yurtdışında yerleşmesine katkı sağlamaktır.

E-Bülten


Güncellemelerimizden Haberdar olmak İçin E-Bülten servisimize kayıt olun...

İletişim


Osmaniye Mahallesi Şirin Sokak No:6
Tekin Plaza Blok Kat:5 D:7
Bakırköy / İSTANBUL
E-MAIL: info@terdef.org

© Copyright 2015 Tüm Hakları Tercan Dernekler Federasyonuna aittir
       www.terdef.org